Неділя, 29.03.2020, 03:05 | Вітаю Вас Гість

ХРИСТИЯНСЬКИЙ ІНТЕРНЕТ

Каталог сайтів

Головна » Каталог сайтів » Українська греко-католицька Церква » Релігійні портали, ЗМІ

Започатковано «Богословський портал»
http://www.theology.in.ua 16.06.2011, 16:46
14 вересня, у перший день нового літургійного року за східно-християнським календарем, стартував новий веб-сайт — Богословський портал (www.theology.in.ua) . Він є спільним проектом богословів різних християнських конфесій за підтримки РІСУ . 

«В Україні друкуються богословські книжки та журнали, захищаються дисертації та магістерські роботи, відбуваються богословські дискусії на форумах, конференціях і семінарах. Але формування сучасного академічного богословського дискурсу в Україні є незавершеним», — вважає Юрій Чорноморець, шеф-редактор Богословського порталу. 

«Акредитація Вищою атестаційною комісією спеціальності «богослов’я», — пише Ю.Чорноморець у редакторській статті, — вимагає від богословів України розвитку цілісного академічного дискурсу, для якого були б характерні такі суттєві властивості: 

• академічність, розвиток теології як науки;
• відкритість до діалогу, розвиток теології як творчості християн, здатних до відповідальних дискусій;
• толерантна презентація богословських інтерпретацій вчення християнських Церков без намагання богословів виступати від імені Церков або замість Церков;
• систематичність, тобто осмислення теологічних проблем в їх дійсній глибині, без намагань підмінити теологію як науку поверхневими оглядами проблематики;
• спрямованість на практичне життя християн в Україні та світі у часи постмодерну, знайдення християнських богословських відповідей на виклик цієї доби». 

На його думку, «існування цілісного і сучасного богословського дискурсу в Україні можливе перш за все завдяки зацікавленості самих богословів. Такий дискурс – це своєрідне громадянське суспільство академічних богословів, плід їхньої активності, їхній дарунок власним Церквам та Україні». 

Мета нового порталу полягає в сприянні «становленню повноцінного академічного богословського дискурсу в Україні, в стимулюванні його розвитку та в подальшому — досягнення українською богословською думкою зрілості та лідерських позицій в світовій теологічній думці». 

До редакції Богословського порталу увійшли науковці з різних конфесій, що, як наголосив Ю.Чорноморець, має гарантувати академічний і позаконфесійний підхід у роботі. «Ми також формуємо склад редакційної колегії, до якої запрошуємо знаних богословів, істориків, філософів, щоби вони допомагали нам творити якісний і корисний веб-продукт, — говорить шеф-редактор Богословського порталу. — Ми хочемо працювати на позитив, знайти спільну богословську основу як в історичному минулому, так і в сьогоденні».
Переходів: 1097 | Додав: ostapnew | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Категорії розділу
Офіційні сайти [13]
Патріархат, митрополії, архиєпархії, єпархії
Релігійні портали, ЗМІ [20]
Релігійні інтернет-портали, ЗМІ
Храми і монастирі [2]
Сторінки храмів і монастирів УГКЦ
Навчальні заклади [4]
Навчальні заклади
Видавництва [1]
Видавництва
Паломницькі центри [1]
Паломницькі центри, організоване паломництво, паломництво, прощі
Новини
Пошук
Форма входу
Друзі сайту

Основа

Християнська МегаТека

The Book

Християнський світогляд

Світло для Сходу

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 60
Статистика

statistics

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0