Неділя, 29.03.2020, 02:51 | Вітаю Вас Гість

ХРИСТИЯНСЬКИЙ ІНТЕРНЕТ

Каталог статей

Головна » Статті » Сторінками Біблії

Запекле серце
«То через серце ваше запекле, - сказав Ісус їм, - написав він вам отой припис» (Мк 10,5) 

Тема цього Євангелія очевидна: Христос говорить про нерозривність і єдність подружжя. Розлучення подружжя - немає, оскільки двоє стають одним тілом (пор. Бут 2, 24), а хто розділяє одне тіло, той, одночасно, його вбиває. Тому розлучити подружжя неможливо. Звідси і рани завдані єдності подружжя, - чи то подружня зрада чи розлучення, - є такими болісними не тільки для чоловіка і його дружини, але також і для дітей. 

Проте, Ісус в цьому фрагменті говорить ще про людське запекле серце [1] (Мк 10,5), яке настільки може бути злим, впертим і немилосердним, що навіть Мойсея, якого Святе Писання називає вельми тихим чоловіком, понад усіх людей на світі (пор. Чис. 12,3) люди з запеклим серцем схилили до того, щоб він відступив від вірності Божому Закону і «дозволив написати грамоту розлуки та й відпустити» (Мк 10,4).

Напевно, як і багато інших католицьких священників, в своїй священницькій практиці я зустрічаюсь з нерозумінням людей, щодо вимог Церкви стосовно природного планування родини. Коли на передшлюбній катехезі говорю про те, що користування контрацепцією є гріхом, то часто зустрічаюсь з спротивом, мовляв як прогодувати всіх дітей, як їх всіх вивчити і пустити в світ, адже методи природного планування часто важко реалізувати…

Коли ділився своїми переживаннями з цього приводу з жінкою, що має шістьох дітей, почув у відповідь, що люди вважають себе мудрішими за Бога, думають, що ліпше за Бога знають як їм буде краще. Ось це (знати краще за Бога, що є для мене щастям) і є найліпше пояснення того чим є жорстокосердя…

Жорстоке серце небезпечне саме для тієї людини, що його має, бо таке серце може провадити лише до вічної загибелі. Натомість серце «тілесне», про яке пророкує пророк Єзекиїл веде до спасіння: «Я дам вам нове серце, і новий дух вкладу в ваше нутро. Я вийму кам'яне серце з вашого тіла й дам вам серце тілесне. Я вкладу в ваше нутро дух мій і вчиню так, що ви будете ходити в моїх заповідях та берегти й виконувати мої установи» (Єз 36, 26-27).

Щоб серце не стало жорстоким, ми повинні перебувати з тим, Хто є тихим і сумирний серцем. Комусь, можливо, буває достатньо однієї зустрічі з Ісусом Христом, щоб серце з запеклого, кам’яного, стало чутливим і прихильним до закону Божого, проте ми повинні завжди схиляти своє серце до виконання Божих установ (пор. Пс 119, 112).

Ісусе, тихий і сумирний серцем, вчини моє серце подібним до Твого! Амінь.

------------------- 

[1] В перекладі Турконяка - жорстокосердя
Категорія: Сторінками Біблії | Додав: ostapnew (25.02.2011) | Автор: о. Кирило Лесько
Переглядів: 3862 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Категорії розділу
Сторінками Біблії [3]
Духовне життя [2]
Життя у молитві [1]
Літургія і богослужіння [0]
Суспільні питання [2]
Християнська сім'я [1]
Життєві історії [0]
Дорогою спасіння [5]
Крізь історію [0]
Для дітей [1]
Про секти [0]
Коротенькі історії [0]
Поетична сторінка [0]
Новини
Пошук
Форма входу
Друзі сайту

Основа

Християнська МегаТека

The Book

Християнський світогляд

Світло для Сходу

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 60
Статистика

statistics

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0