Неділя, 29.03.2020, 03:29 | Вітаю Вас Гість

ХРИСТИЯНСЬКИЙ ІНТЕРНЕТ

Головна » 2011 » Квітень » 5 » Хресна дорога (роздуми для паломників)
13:40
Хресна дорога (роздуми для паломників)

Беручи участь у багатьох паломництвах, прийшло на думку, що кожне паломництво можемо назвати хресним шляхом паломника, який подібний до Христового. Або ж навпаки: паломники стараються, щоб їхній паломицький шлях відрізнявся від туристичної подорожі.

Ці роздуми можна використовувати у паломництві приватному чи спільному. Вперше ці роздуми були озвучені паломниками, українськими заробітчанами з Італії(Лігурія), у травні 2008 у Люрді(Франція)

1. Ісуса засуджують на смерть

З Євангелії від св.Марка (Мр 15,14–15)
"А вони ще гірше кричали:”Розіпни його!” Тоді Пилат, бажаючи догодити юрбі, відпустив їм Варавву, Ісуса ж, побичувавши, видав, щоб його розіп’яли”.
Роздум:
Пилат засуджує Ісуса на хресну смерть. Виголошує свій засуд. Виконує свою волю, слухаючи людей, які хотіли задовільнити своє бажання смерті. Убити людину вже стало звичною справою, а навіть благородною, особливо, коли відстоюєш честь, правду, загальний спокій суспільства. Пилат видає на страту одного, щоб тисячі утихомирились.
Та у цьому випадку залишається одна незрозуміла репліка самого Ісуса: як би тобі не було дано владу згори, то ти би її не мав. То чи значить це, що цей засуд був також Божим засудом?
А також пригадуються слова Ісуса: Іду, щоб вмерти. І пригадується незрозуміла поведінка Ісуса відносно Юди, якого, немовби, підганяв: щоб той робив те, що має зробити. То чи це значить те, що Ісус хотів добровільно прийняти цей несправедливий засуд, щоб своєю смертю показати Божу справедливість?
Кожен паломник, вирушаючи у святе місце, повторює цю історію несправедливого засуду. Паломник добровільно бере на себе труднощі подорожі, добровільно погоджується терпіти, більше того, радіє, коли зустрічає трудність. Чому?
Бо кожен паломник, наслідує Ісуса. Кожен паломник має причину цих терпінь, тобто за що хоче жертвувати всі труднощі.
Тому і ми, паломники, жертвуймо кожен крок цієї хресної дороги і кожну хвилину цього паломництва за наше навернення і за намірення, які зараз пригадуємо.

Молитва:
Ісусе, благослови мій паломницький шлях і прийми ці терпіння за тих, кого пам’ятаю у своїх молитвах.
Ісусе, допоможи наслідувати тебе у любові.
Пісня:
Ісусе Христе, Сину Божий, Сину Марії, вірую, що ти мій Спаситель, Господь і Бог.

2. Ісус бере на себе хрест
З Євангелії від св.Марка (Мк 15, 20)
"Коли над ним наглумилися, зняли з нього багряницю й одягнули його в його одежу. Опісля ж повели його на розп’яття.”
Роздум:
Ісус бере хрест. Важливий хрест відразу видається нелегкою ношею. Цей тягар збільшуватиметься із кожним кроком. Буде його нести важче із кожним принижуючим криком натовпу, який буде спостерігати за сценою терпінь.
Взяти хрест паломництва. Для паломника це означає вписати себе у списки бажаючих і вирушити в дорогу. Паломник офіційно заявляє, що хоче пройти всі труднощі, терпіння і все, що принесе невигоду.
Це все хоче жертвувати за своє навернення і у своїх наміреннях.
Коли беремо хрест, пам’ятаймо, що лише з Божою допомогою зможемо перенести усе і дійти до кінця.
Молитва:
Ісусе, допоможи мені пронести хрест до самого кінця і прийняти кожну трудність, яку зустріну у цьому паломництві.
Ісусе, допоможи пройти цей шлях покути до кінця.
Пісня:
Ісусе Христе, Сину Божий, Сину Марії, вірую, що ти мій Спаситель, Господь і Бог.

3. Ісус падає перший раз під хрестом

З книги пророка Ісаї (Іс 53 4-6)
Та він наші недуги взяв на себе, він ніс на собі наші болі. Ми ж, ми гадали, що його покарано, що Бог його побив, принизив. Він же був поранений за гріхи наші, роздавлений за беззаконня наші. Кара, що нас спасає, була на ньому, і його ранами ми вилікувані. Усі, як вівці, ми блукали; кожен ходив своєю дорогою; провини нас усіх Господь поклав на нього».
Роздум:

Ісус падає під хрестом. І ось перші перешкоди захитали рішучі кроки. Спаситель падає на землю. Не був це тягар хреста, що повалив додолу. Це лише перші незначні перешкоди.
Перші труднощі можуть захитати нашу віру і посіяти якийсь сумнів. Можна зауважити, що відразу після думки про паломництво можуть виникнути різні причини, щоб не взяти участі у ньому. Можуть виникнути різні перешкоди. Пам’ятаймо, все це не випадково. Наш хресний шлях почався.
Перші труднощі паломництва мають нас наблизити ще більше до Бога, бути простим доказом того, що «хто взявся за плуг, назад нехай не обертається».

Молитва:
Ісусе, дай мені ласку довіряти Божій волі до кінця, а, особливо, у хвилини перших випробувань.
Ісусе, допоможи перейти цей шлях покути до кінця.
Пісня:
Ісусе Христе, Сину Божий, Сину Марії, вірую, що ти мій Спаситель, Господь і Бог.

4. Ісус зустрічає свою Матір

З Євангелії від Луки (Лк 2,34-35, 51):
"Симеон же сказав до його матері Марії:”Ось цей поставлений для падіння й підняття багатьох в Ізраїлі; він буде знаком протиріччя, та й тобі самій меч прошиє душу...” Мати його зберігала всі ці слова у своїм серці”.

Роздум:
Мати і Син. Марія зустрічає Ісуса на дорозі терпінь. Йде з Ним. Не чути її голосу, але її погляд промовляє багато. Вона довіряє, не сперечається, не переконує у протилежному. Вона є тут, щоб підтримати вибір свого Сина.
Паломник на своєму шляху не залишається сам ніколи. Можемо бути впевнені, що з нами поруч завжди є наша Небесна мати. Отже, коли ми молимось, ми молимось разом із Богородицею, і коли маємо труднощі, ми не є самі. Марія завжди є поруч. Нас підтримує і, коли потрібно, нас утішить і допоможе.
У кожному паломництві ми завжди повинні пам’ятати про Марію, про її присутність, про її готовість допомогти нам. Просімо і віддаймо під її покров всіх людей, за яких жертвуємо наш паломницький хрест.

Молитва:
Маріє, будь при мені у хвилинах моїх труднощів. Нехай твій погляд з ікони завжди дасть мені підтримку у важких моментах мого паломництва на землі.
Ісусе, допоможи перейти цей шлях покути до кінця.
Пісня:
Ісусе Христе, Сину Божий, Сину Марії, вірую, що ти мій Спаситель, Господь і Бог.

5. Симон з Киринеї допомагає Ісусові нести хрест

З Євангелії від св.Марка (Мк 15, 21–22)
"Одного ж перехожого, Симона Киринея, батька Олександра та Руфа, що повертався з поля, присилували нести його хрест. І привели його на місце Голготу, що значить Череп–місце.”
Роздум:
Ісус продовжує нести хрест. Сили слабнуть. Людське тіло дає ознаки втоми. Хрест виявився заважкий для нього. Що робити? Коли не дійде до кінця, не дійде до цілі, не відбудеться відкуплення людства.
Того часу до натовпу із цікавості підійшов Симеон. Чоловік простий, котрий повертався з праці. Коли звернулись, щоб той взяв хрест Ісуса і поніс, звичайно, що він міг оправдатися, бо мав свої плани на той час, був сам змучений і, зрештою, Ісус був зовсім незнайомою йому людиною. Якщо він взяв цей хрест, то нехай несе його сам.
Так деколи і ми можемо подумати про тих паломників, котрі переносять паломництво із великими труднощами. Можемо їм навіть дорікнути, мовляв не треба було починати, якщо тепер маєш всім створювати труднощі, і через тебе ми маємо змінювати свої плани. Так подумати і сказати так, ми це можемо, – це цілком природно, по-людськи. Але ми вирушили у цей хресний шлях, щоб наслідувати Ісуса, а, отже, повинні робити так, як учить нас Ісус. Цього разу вчить через Симеона. Помагати потрібно особливо тим, що не можуть самі перебороти трудність. У такий спосіб допомагаємо самому Христу.
Паломництво – це зустріч із Богом. Цей Бог нам скаже колись: Ти був у цій прощі і молився, а "Я був поруч з тобою. Був нагий, мав спрагу, у тюрмі був, я ніс Хрест,,, і ти ніс його зі мною?...» Блаженний той паломник, що зможе побачити крім своїх постанов і планів, ще й тих, котрі не можуть довершити свої постанови. Побачить їх і допоможе їм.
Молитва:
Ісусе, просвіти мої очі, щоб могти побачити Тебе у кожному ближньому.
Ісусе, допоможи перейти цей шлях покути до кінця.

Пісня:
Ісусе Христе, Сину Божий, Сину Марії, вірую, що ти мій Спаситель, Господь і Бог.

Повний текст ХРЕСНОЇ ДОРОГИ:  http://www.rozdum.org.ua/?p=210

Категорія: Рекомендуємо | Переглядів: 934 | Додав: ostapnew | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Категорії розділу
Новий ресурс [0]
Що нового на сайті? [0]
Рекомендуємо [1]
Новинки видавництва [0]
Життя Церкви [0]
На правах реклами [0]
Свідчення життям [0]
Новини
Пошук
Форма входу
Друзі сайту

Основа

Християнська МегаТека

The Book

Християнський світогляд

Світло для Сходу

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 60
Статистика

statistics

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0